Zagadka matematyczna: ile czasu zajmie Ci znalezienie rozwiązania? Niektórzy docierają tam w mniej niż 35 sekund

Puzzle, gry logiczne i wyzwania intelektualne stały się bardzo popularne w Internecie i sieciach społecznościowych. Rozwiązanie problemu matematycznego może być jednym z nich i właśnie tym się dzisiaj zajmiemy. To wyzwanie polega na rozwiązaniu równania matematycznego. Chcemy wiedzieć ile czasu zajmie znalezienie wyniku ostatniej linii.

Na początek oto przegląd wyzwania:

  • Linia 1 : Pies*Kot=0
  • Linia 2: Pies+Kot=7
  • Linia 3: 5+2*2=Mysz
  • Ostatni wiersz: Pies+Kot+Mysz=?

Aby poznać czas potrzebny do znalezienia rozwiązania tego równania, przejdźmy do sedna sprawy!

Test IQ: ile czasu zajmie Ci znalezienie rozwiązania?

Testy i łamigłówki IQ to gry polegające na rozwiązywaniu złożonych problemów. Celem jest obliczenie wyniku serii linii składających się na wyzwanie, takich jak:

  • Linia 1: Pies * Kot = 0,
  • Rząd 2: Pies + Kot = 7,
  • Linia 3: 5 + 2 * 2 = Mysz,
  • Linia 4: Pies + Kot + Mysz = ?
test iq: jaki jest prawidłowy wynik?
Test IQ: jaki jest prawidłowy wynik?

Aby znaleźć rozwiązanie, należy dobrze się skoncentrować, pomyśleć o operacjach do wykonania i dostarczonych danych. Ważne jest, aby poświęcić czas na znalezienie rozwiązania, ponieważ nie zawsze jest ono łatwe do znalezienia.

Jednakże, podczas gdy niektórym może zająć kilka minut lub więcej, aby znaleźć poprawną odpowiedź, inni dostaną się tam w ciągu kilku sekund. Wszystko zależy od rodzaju testu IQ i posiadanej wiedzy. Innym sposobem podejścia do tego rodzaju sytuacji jest wypróbowanie różnych metod, aż do uzyskania pożądanego rezultatu.

Długo oczekiwane rozwiązanie

Oto szczegółowe wyjaśnienie tego matematycznego wyzwania:

Aby rozwiązać zagadkę, musimy przypisać wartość każdemu zwierzęciu.

Na początek przyjrzyjmy się dwóm pierwszym wierszom:

Linia 1 : Pies*Kot=0. Oznacza to, że jedno ze zwierząt (pies lub kot) musi mieć wartość zero, ponieważ każda liczba pomnożona przez zero daje zero.

Linia 2: Pies+Kot=7. Ponieważ wiemy, że jedno ze zwierząt ma wartość zero (z pierwszego wiersza), oznacza to, że drugie zwierzę musi mieć liczbę 7, aby suma była poprawna.

Możemy więc wywnioskować, że Pies to 0, a Kot to 7 lub odwrotnie.

Następnie spójrzmy na linia 3 : 5+2*2=mysz. Zgodnie z regułami kolejności działań najpierw należy wykonać mnożenie, więc równanie przyjmuje postać 5+4=Mysz, co oznacza, że ​​Mysz=9.

Na koniec możemy zastąpić Psa, Kota i Mysz ich odpowiednimi wartościami liczbowymi w ostatniej linii.

Jeśli Pies to 0, a Kot to 7, to równanie wygląda następująco: 0+7+9=16. Jeśli Kot to 0, a Pies to 7, równanie wygląda następująco: 7+0+9=16. W obu przypadkach wynik to 16, co to potwierdza wynikiem ostatniej linii jest rzeczywiście 16.

Test IQ: jaki jest prawidłowy wynik - odpowiedź
Odpowiedź na zagadkę

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i poświęcili czas na znalezienie rozwiązania. Zachęcamy wszystkich do udostępnij to wyzwanie w sieciach społecznościowych aby inni też mogli się pobawić tą zagadką i sprawdzić, czy uda im się znaleźć odpowiedź.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Zagadka matematyczna: ile czasu zajmie Ci znalezienie rozwiązania? Niektórzy docierają tam w mniej niż 35 sekund