Większość osób, które próbowały rozwiązać ten test IQ, nie znalazła rozwiązania w mniej niż 30 sekund!

Ta zagadka matematyczna stała się wirusowa, podobnie jak wiele testów IQ na stronie, wprawiając ludzi w mediach społecznościowych w zakłopotanie. Czy potrafisz to rozwiązać?

Zagadki matematyczne mogą być trudne do rozwiązania. Im więcej ćwiczysz, tym szybciej będziesz w stanie je rozwiązać, zwłaszcza jeśli masz mało czasu. Na pierwszy rzut oka, te liczby i równania mogą wydawać się skomplikowaneale w rzeczywistości są dość łatwe do zrozumienia, gdy już się do nich przyzwyczaisz.

Jeśli chcesz doskonalić swoje umiejętności w rozwiązywanie problemów, codzienna praktyka jest niezbędna. Aby pomóc Ci zacząć, stworzyliśmy dla Ciebie łamigłówkę matematyczną. Rozwiązanie nie jest takie trudne do znalezienia.. Po prostu użyj trochę logiki i nie szukać złożoności tam, gdzie jej nie ma. Nie jesteśmy tutaj, aby dać ci test na inteligencję ale tylko po to, abyś miał chwilę intelektualnego relaksu.

Ten łamigłówka matematyczna jest idealny dla wszystkich grup wiekowych, niezależnie od tego, czy jesteś uczniem powtarzającym do egzaminów, czy dorosłym, który chce zachować swoje umiejętności matematyczne. Co więcej, dla tych, którzy są rodzicami, jest to fajny sposób na sprytne zajęcie dzieci podczas weekendu.

Test IQ - jakie są wartości X i Y
Test IQ: jakie są wartości X i Y?

Tysiące internautów próbowało rozwiązać tę zagadkę, która stała się wirusowa, ale jak dotąd zdecydowana większość była zakłopotana, próbując znaleźć rozwiązanie w mniej niż 45 sekund bez powodzenia.

Wartości x i y są tym, czego musisz się dowiedzieć w tej układance. Powodzenia ! A przede wszystkim dobrej zabawy!

W tym momencie powinieneś mieć odpowiedzi. Niemniej jednak ujawnimy je tutaj, abyś mógł sprawdzić swoje obliczenia.

Test IQ - jakie są wartości X i Y - rozwiązanie
Rozwiązanie testu IQ

Oto pełne szczegóły obliczeń, aby dojść do rozwiązania i zdefiniować wartości X i Y:

  • 3+15 = 18 -> 18/2 = 9
  • 15+7 = 22 -> 22/2 = 11
  • 7+19 = 26 -> 26/2 = 13
  • 9+11 = 20 -> 20/2 = 10
  • W ten sam sposób: 11+13 = 24 -> 24/2 = 12

X jest wtedy równe 12

Teraz, gdy znamy wartość X (12), możemy wykonać obliczenia matematyczne, aby znaleźć wartość Y: 10+12 = 22 -> 22/2 = 11

Y jest wtedy równe 11

Czy znalazłeś poprawną odpowiedź? Z przyjemnością podzieliliśmy się z Tobą tym wyzwaniem matematycznym i mamy nadzieję, że szukanie rozwiązania sprawiło Ci przyjemność.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Większość osób, które próbowały rozwiązać ten test IQ, nie znalazła rozwiązania w mniej niż 30 sekund!