Słynna usługa wiadomości błyskawicznych WhatsApp testuje opcję pozwalającą na automatyczny odczyt Animowane GIF-y w dyskusjach. Ta aktualizacja może sprawić, że korzystanie z aplikacji będzie jeszcze bardziej dynamiczne i atrakcyjne dla jej użytkowników.
Nowością jest wersja beta dla Androida
Odkrycia tej nowej funkcjonalności dokonano dzięki wydaniu a wersja beta przeznaczone dla użytkowników android. Ci, którzy mieli okazję pobrać i zainstalować go na swoim smartfonie, mogli odkryć tę zmianę w interfejsie WhatsApp.
Jak działa autoodtwarzanie animowanych GIF-ów?
Dzięki tej opcji, Animowane GIF-y wysłane lub odebrane w rozmowie są automatycznie odczytywane, gdy użytkownik przewija ekran. Wcześniej trzeba było kliknąć każdą klatkę, aby rozpocząć odtwarzanie animacji. Od teraz użytkownicy nie będą już musieli wykonywać tej czynności ręcznie i będą mogli cieszyć się tymi treściami bez przerwy.
Lepsze wrażenia użytkownika dzięki animowanym GIF-om
TO Animowane GIF-y są bardzo popularne w wymianie między użytkownikami komunikatorów internetowych. Pozwalają wyrazić emocje, reakcje lub po prostu zilustrować sytuację w zabawny i oryginalny sposób. Ułatwiając ich czytanie, WhatsApp chce poprawić wrażenia użytkownika w swojej aplikacji.
Czy inne platformy skorzystają z tej funkcji?
Na razie tylko tzw wersja beta dla smartfonów android oferuje tę opcję automatycznego odtwarzania animowanych plików GIF. Możemy jednak spodziewać się, że WhatsApp wdroży tę nową funkcję w innych mobilnych systemach operacyjnych (iOS, Windows Phone), gdy zostanie w pełni sfinalizowana i zatwierdzona przez testerów. Na dokładną datę tej aktualizacji będziemy jednak musieli jeszcze trochę poczekać.
Inne najnowsze zmiany w WhatsApp
Automatyczne odtwarzanie animowanych GIF-ów to nie pierwsza nowość wprowadzona przez WhatsApp w ostatnich miesiącach. Aplikacja stale ulepsza i wzbogaca swoje funkcjonalności, aby oferować swoim użytkownikom coraz większe możliwości. Oto kilka przykładów ostatnich wydarzeń:
- tryb ciemny : aby zachować zdrowie wizualne i baterię smartfona, WhatsApp wdrożył tryb ciemny, który modyfikuje kolory interfejsu, aby były mniej agresywne dla oczu.
- Grupowe rozmowy wideo : w czasie kryzysu zdrowotnego aplikacja umożliwiała prowadzenie wideorozmów nawet z ośmioma uczestnikami jednocześnie, aby zachować łączność między bliskimi.
- Efemeryczne wiadomości : Aby zwiększyć prywatność rozmów, WhatsApp wprowadził opcję wysyłania wiadomości, które automatycznie usuwają się po siedmiu dniach.
Coraz bardziej kreatywni i innowacyjni konkurenci
WhatsApp jest jednym z liderów na rynku komunikatorów internetowych, z ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników na świecie. Jednak jego konkurenci, tacy jak Telegram czy Signal, nie wahają się regularnie wprowadzać innowacji, aby przyciągnąć coraz bardziej wymagających odbiorców pod względem funkcji i wydajności.
Jakie są główne różnice w stosunku do innych aplikacji?
Każdy komunikator internetowy dostępny na rynku oferuje opcje specyficzne dla swojego interfejsu:
- Telegram stawia na szybkość i bezpieczeństwo wymiany, w szczególności na możliwość tworzenia „tajnych czatów”, których wiadomości ulegają samozniszczeniu po przeczytaniu.
- Sygnał jest często uważana za najbezpieczniejszą aplikację dzięki protokołowi szyfrowania typu open source i polityce nieprzechowywania danych użytkownika.
- Viber wyróżnia się jakością prowadzonych rozmów głosowych i wideo oraz możliwością tworzenia grup dyskusyjnych do 250 uczestników.
Dlatego wydaje się niezbędne, aby WhatsApp nadal rozwijał nowe funkcje, aby się wyróżnić i utrzymać dominującą pozycję na rynku. Automatyczne odtwarzanie animowanych GIF-ów mogłoby zatem stanowić dodatkową przewagę aplikacji nad konkurencją.