WhatsApp: ta długo oczekiwana nowa funkcja sprawi, że Twoje rozmowy będą jeszcze bardziej żywe!

Słynna usługa wiadomości błyskawicznych WhatsApp testuje opcję pozwalającą na automatyczny odczyt Animowane GIF-y w dyskusjach. Ta aktualizacja może sprawić, że korzystanie z aplikacji będzie jeszcze bardziej dynamiczne i atrakcyjne dla jej użytkowników.

Nowością jest wersja beta dla Androida

Odkrycia tej nowej funkcjonalności dokonano dzięki wydaniu a wersja beta przeznaczone dla użytkowników android. Ci, którzy mieli okazję pobrać i zainstalować go na swoim smartfonie, mogli odkryć tę zmianę w interfejsie WhatsApp.

nowa funkcja WhatsApp automatyczne odtwarzanie gifów
nowa funkcja WhatsApp automatyczne odtwarzanie gifów

Jak działa autoodtwarzanie animowanych GIF-ów?

Dzięki tej opcji, Animowane GIF-y wysłane lub odebrane w rozmowie są automatycznie odczytywane, gdy użytkownik przewija ekran. Wcześniej trzeba było kliknąć każdą klatkę, aby rozpocząć odtwarzanie animacji. Od teraz użytkownicy nie będą już musieli wykonywać tej czynności ręcznie i będą mogli cieszyć się tymi treściami bez przerwy.

Czytaj także:   Odkryj 3 sekrety babci na prasowanie ubrań bez użycia żelazka!

Lepsze wrażenia użytkownika dzięki animowanym GIF-om

TO Animowane GIF-y są bardzo popularne w wymianie między użytkownikami komunikatorów internetowych. Pozwalają wyrazić emocje, reakcje lub po prostu zilustrować sytuację w zabawny i oryginalny sposób. Ułatwiając ich czytanie, WhatsApp chce poprawić wrażenia użytkownika w swojej aplikacji.

Czy inne platformy skorzystają z tej funkcji?

Na razie tylko tzw wersja beta dla smartfonów android oferuje tę opcję automatycznego odtwarzania animowanych plików GIF. Możemy jednak spodziewać się, że WhatsApp wdroży tę nową funkcję w innych mobilnych systemach operacyjnych (iOS, Windows Phone), gdy zostanie w pełni sfinalizowana i zatwierdzona przez testerów. Na dokładną datę tej aktualizacji będziemy jednak musieli jeszcze trochę poczekać.

nowość na whatsappie
nowość na whatsappie

Inne najnowsze zmiany w WhatsApp

Automatyczne odtwarzanie animowanych GIF-ów to nie pierwsza nowość wprowadzona przez WhatsApp w ostatnich miesiącach. Aplikacja stale ulepsza i wzbogaca swoje funkcjonalności, aby oferować swoim użytkownikom coraz większe możliwości. Oto kilka przykładów ostatnich wydarzeń:

  • tryb ciemny : aby zachować zdrowie wizualne i baterię smartfona, WhatsApp wdrożył tryb ciemny, który modyfikuje kolory interfejsu, aby były mniej agresywne dla oczu.
  • Grupowe rozmowy wideo : w czasie kryzysu zdrowotnego aplikacja umożliwiała prowadzenie wideorozmów nawet z ośmioma uczestnikami jednocześnie, aby zachować łączność między bliskimi.
  • Efemeryczne wiadomości : Aby zwiększyć prywatność rozmów, WhatsApp wprowadził opcję wysyłania wiadomości, które automatycznie usuwają się po siedmiu dniach.
Czytaj także:   Odkryj sprawdzony sposób na zamrożenie awokado bez czarnienia!

Coraz bardziej kreatywni i innowacyjni konkurenci

WhatsApp jest jednym z liderów na rynku komunikatorów internetowych, z ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników na świecie. Jednak jego konkurenci, tacy jak Telegram czy Signal, nie wahają się regularnie wprowadzać innowacji, aby przyciągnąć coraz bardziej wymagających odbiorców pod względem funkcji i wydajności.

automatyczne czytanie gifów na WhatsApp
automatyczne czytanie gifów na WhatsApp

Jakie są główne różnice w stosunku do innych aplikacji?

Każdy komunikator internetowy dostępny na rynku oferuje opcje specyficzne dla swojego interfejsu:

  1. Telegram stawia na szybkość i bezpieczeństwo wymiany, w szczególności na możliwość tworzenia „tajnych czatów”, których wiadomości ulegają samozniszczeniu po przeczytaniu.
  2. Sygnał jest często uważana za najbezpieczniejszą aplikację dzięki protokołowi szyfrowania typu open source i polityce nieprzechowywania danych użytkownika.
  3. Viber wyróżnia się jakością prowadzonych rozmów głosowych i wideo oraz możliwością tworzenia grup dyskusyjnych do 250 uczestników.

Dlatego wydaje się niezbędne, aby WhatsApp nadal rozwijał nowe funkcje, aby się wyróżnić i utrzymać dominującą pozycję na rynku. Automatyczne odtwarzanie animowanych GIF-ów mogłoby zatem stanowić dodatkową przewagę aplikacji nad konkurencją.

Czytaj także:   Odkryj sekret krojenia cebuli bez łez, sprawdzony i uwielbiany na całym świecie!

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Wiadomości » WhatsApp: ta długo oczekiwana nowa funkcja sprawi, że Twoje rozmowy będą jeszcze bardziej żywe!