Twoja inteligencja zostanie wystawiona na próbę w tym teście IQ. Spróbuj znaleźć właściwy wynik w mniej niż 30 sekund!

Kiedy byliśmy dziećmi i chodziliśmy do szkoły, spędzaliśmy większość czasu na rozwijaniu naszego krytycznego myślenia i rozwiązywanie problemów stało się niemal chwilą relaksu.

Jeśli chcieliśmy mieć dobre stopnie, zawsze musieliśmy się starać, ale wtedy było o wiele łatwiej. W rezultacie, mózg stał się naszym najcenniejszym zasobem i musimy utrzymywać go w dobrej formie.

Teraz, gdy jesteśmy dorośli, nie spotykamy się już z tak miłym traktowaniem. Niezbędne jest zatem ćwiczyć nasz umysł od czasu do czasu. Abyśmy mogli nadążyć za naszym zabieganym życiem.

W Internecie są miliony puzzli. Możesz znaleźć zagadki i wizualne wyzwania wszystkich typów i trudności w ciągu kilku sekund. Nie ma ograniczeń dla relaksu i zabawy z rodziną lub przyjaciółmi.

Test IQ: czy znajdziesz poprawną odpowiedź w mniej niż 30 sekund?

Poniższe wyzwanie wprawiło wielu rodziców w zakłopotanie, chociaż stanowi problem dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat, które dopiero zaczynają opanowywać zasady podstawowych obliczeń.

Dlatego konieczne jest wyostrzenie zmysłów i przygotowanie się do wyzwań dla dzieci. Zobaczmy, jak ostre są twoje umiejętności rozwiązywania problemów.

Jakie jest rozwiązanie tego problemu?

Poniżej możesz skupić się na wyzwaniu poprzez obraz. Od Ciebie zależy, czy użyjesz zdrowego rozsądku, aby znaleźć rozwiązanie za pierwszym razem i oczywiście zanim znajdą je Twoje dzieci!

Gotowy do refleksji i znalezienia właściwego rozwiązania?

zagadka matematyczna - jakie jest rozwiązanie tego problemu
test na inteligencję

Nie spiesz się i pomyśl o tym, abyś dobrze pamiętał lekcje matematyki, ale wiedział, że nie ma haczyków.

Poniżej ujawniamy właściwe rozwiązanie.

Myślisz, że znalazłeś odpowiedź? Pod poniższym obrazkiem znajdziesz prawidłowe rozwiązanie.

odpowiedź na wyzwanie matematyczne

Prawidłowa odpowiedź to 16.

Czy zamiast tego znalazłeś 20? Jeśli tak, prawdopodobnie popełniłeś ten sam błąd, co 90% osób, które próbowały rozwiązać ten problem.

Nie zwróciłeś wystarczającej uwagi na szczegóły!

Oto szczegółowe wyjaśnienie:

Wszyscy zgadzamy się, że kot ma wartość 10. Do tego czasu nie ma żadnej tajemnicy.

W drugim wierszu obliczeń mamy kota i dwoje dzieci ze smoczkiem w dłoniach. Szybka kalkulacja prowadzi nas do wniosku, że każde dziecko ma wartość 5.

Wartość smoczka wynosi 2. Tak tak !

zagadka matematyczna - jakie jest rozwiązanie tego problemu - rozwiązanie
Wyjaśnienia rozwiązań

A ponieważ nie zwracałeś uwagi, przegapiłeś najważniejszy szczegół: dziecko w ostatniej linijce nie ma smoczka w rączce. Oznacza to, że dziecko ma wartość 3, a smoczek nadal ma wartość 2.

Mamy teraz wszystko, czego potrzebujemy, aby rozwiązać problem:

  • KOT = 10
  • PACYFIKATOR = 2
  • DZIECKO = 3

Mamy zatem do wykonania następujące obliczenie: 10 + 3 x 2

Pamiętaj, czego nauczyłeś się w szkole: mnożenie ma pierwszeństwo przed dodawaniem.

zagadka matematyczna - jakie jest rozwiązanie tego problemu - odpowiedz
Rozwiązanie

Czy znalazłeś rozwiązanie bez popełnienia błędu?

Nie wahaj się wystawiać ludzi wokół siebie na próbę, dzieląc się tym małym wyzwaniem, które może sprawić kłopot większej liczbie osób, niż sobie wyobrażasz!

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Twoja inteligencja zostanie wystawiona na próbę w tym teście IQ. Spróbuj znaleźć właściwy wynik w mniej niż 30 sekund!