Test osobowości: która grupa według ciebie nie jest prawdziwą rodziną? Dowiedz się, co Twój wybór mówi o Tobie

Chociaż testy psychologiczne mogą być przez niektórych uważane za zastraszające, w rzeczywistości mogą być bardzo pouczające. Nigdy wcześniej nie miałeś okazji zbadać swojej podświadomości i naprawdę zrozumieć, dlaczego zachowujesz się lub reagujesz w określony sposób.

W ten sposób testy osobowości mogą być niezwykle przydatne w rozwoju osobowości. Oczywiście testy te nie są prostymi automatycznymi kwestionariuszami, które dają prostą odpowiedź, taką jak „tak” lub „nie”. Ale jeśli zechcesz przystąpić do tego prostego testu, może on dać ci prawdziwy wgląd w to, kim jesteś jako osoba i czego chcesz dla swojej rodziny. Więc nie bój się, spróbuj!

Na pierwszy rzut oka te trzy ilustracje mogą nie wydawać się szczególnie wyjątkowe. Jednak po bliższym przyjrzeniu się przekonasz się, że w rzeczywistości odzwierciedlają one niektóre z twoich codziennych zachowań, aw tym przypadku twój pogląd na rodzinę… i jej projektowanie. Ostatecznie te rysunki to po prostu zabawny sposób na zrobienie migawki swojej osobowości.

Więc spójrz i zobacz, który z nich jest Twoim zdaniem „fałszywą rodziną”. Czy jesteś gotowy, aby odkryć swoją wizję rodziny?

Test osobowości - która grupa nie jest prawdziwą rodziną
Test personalny, test osobowości

Myślisz, że grupa nr 1 nie jest prawdziwą rodziną: jesteś bardzo oderwaną osobą

Nawet jeśli nie jesteś osobą najbardziej zorientowaną na rodzinę, bardzo troszczysz się o innych i chcesz pozytywnie wpłynąć na ich życie. Możliwe, że dorastając nie miałeś postaci ojca, co nie pozwalało ci zrozumieć, czym jest prawdziwa rodzina.

Mimo to jesteś życzliwą i współczującą osobą, która zawsze stara się zapewnić innym dobre samopoczucie. Zawsze jesteś gotowy do pomocy i zawsze starasz się uczynić świat lepszym miejscem.

Nawet jeśli nie masz własnej rodziny, jesteś częścią dużej społeczności, która troszczy się o ciebie i chce, abyś odniósł sukces.

Myślisz, że grupa nr 2 nie jest prawdziwą rodziną: jesteś w „normalności”

Masz rację, że małżeństwo i rodzina są dla ciebie ważne i starasz się stworzyć szczęśliwe środowisko dla otaczających cię ludzi. Prawdopodobnie jesteś dobroduszną osobą, która marzy o stabilnym i pełnym zaufania związku, który przetrwa całe życie.

Dlatego od razu byłeś w stanie dostrzec fałszywą rodzinę. Kobieta po lewej ma na sobie minispódniczkę i zaniedbuje swoje dziecko, a ojciec również jest całkowicie nieświadomy swojego dziecka.

Oboje na pierwszym miejscu stawiają swoje potrzeby. Wierzysz, że rodziny powinny być bliskie i wspierające, a każdy członek powinien stawiać potrzeby innych na pierwszym miejscu. Jest to widoczne w twoich własnych relacjach rodzinnych, ponieważ zawsze jesteś gotowy do pomocy lub wsparcia. Jesteś również bardzo opiekuńczy wobec swoich bliskich, zawsze chcąc się upewnić, że są bezpieczni i szczęśliwi.

Krótko mówiąc, jesteś wspaniałym członkiem rodziny, zawsze gotowym stawiać potrzeby innych na pierwszym miejscu. Dziękujemy za udział w tym quizie!

Myślisz, że grupa nr 3 nie jest prawdziwą rodziną: na pewno masz w sobie ukryty strach

Każdy ma lęki, które ukrywa. To naturalne, że masz pewne obawy. Jednak kiedy te lęki przejmują kontrolę nad Twoim życiem i uniemożliwiają Ci życie, jakiego pragniesz, być może nadszedł czas, aby się z nimi zmierzyć.

Wiele osób cierpi z powodu lęku przed porzuceniem, który może być niezwykle traumatyczny. Ten strach może wynikać z dorastania w dysfunkcyjnej rodzinie, w której jeden lub nawet oboje rodzice byli mało obecni.

Jeśli pochodzisz z takiej rodziny, ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie ze strachem w zdrowy sposób. W przeciwnym razie twój strach będzie nadal kontrolował twoje życie i uniemożliwił ci tworzenie zdrowych relacji.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test osobowości » Test osobowości: która grupa według ciebie nie jest prawdziwą rodziną? Dowiedz się, co Twój wybór mówi o Tobie