Test IQ: spróbuj znaleźć odpowiedź na to matematyczne wyzwanie w czasie krótszym niż 45 sekund. 98% ludzi ponosi porażkę!

Testy IQ to świetny sposób na poprawę umiejętności poznawczych i wiedzy ogólnej. Mogą być również świetnym sposobem na zabawę. Matematyczne zagadki i wyzwania są szczególnie popularne w sieciach społecznościowych, ponieważ pozwalają użytkownikom sprawdzić swoje umiejętności i inteligencję.

Dziś przynosimy Ci wyzwanie matematyczne, które przetestuje Cię do granic możliwości: 98% ludzi, którzy próbują tego wyzwania, ponosi porażkę! Są 4 wagi ze stojącymi na nich zwierzętami, a Twoim zadaniem jest znalezienie w ciągu 45 sekund dokładnej wagi zmierzonej przez wagę numer 4.

Poniżej przedstawiamy informacje, którymi dysponujemy:

  1. Skala nr 1. mierzy 10 kg, składa się z kota i myszy.
  2. Skala nr 2 mierzy 20 kg, składa się z psa i myszy.
  3. Skala nr 3 mierzy 24 kg, składa się z psa i kota.

Twoim zadaniem jest znalezienie dokładnej wagi zmierzonej przez wagę numer 4 w mniej niż 45 sekund! Czy jesteś w stanie podjąć wyzwanie?

Czytaj także:   Test IQ: operacja 9+5=2 jest poprawna, ale dlaczego? 9 na 10 osób nie potrafi znaleźć odpowiedzi na tę zagadkę!

Podejmij wyzwanie: znajdź dokładną wartość wagi zmierzonej przez wagę numer 4

Test IQ _ jaka jest waga psa+kota+myszy - wyzwanie
Podejmij wyzwanie: znajdź dokładną wartość wagi mierzonej przez wagę numer 4

Testy IQ to świetny sposób na stymulację mózgu i sprawdzenie swoich umiejętności rozwiązywania zagadek. Dziś przynosimy wam wyzwanie matematyczne, które zapowiada się stymulująco i ciekawie. Twoim zadaniem jest znalezienie w ciągu 45 sekund dokładnej wagi zmierzonej przez wagę numer 4.

Aby odnieść sukces w tej zagadce, należy obserwować podane informacje i skupić się na różnych możliwościach.

Trzeba też myśleć nieszablonowo, aby znaleźć oryginalne rozwiązania. Jeśli 98% osób, które spróbują tego wyzwania, poniesie porażkę, to znaczy, że tylko najsprytniejszym się uda!

Rozwiązanie wyzwania zostało w końcu ujawnione

Mamy nadzieję, że poświęciłeś czas na myślenie i sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych, aby znaleźć właściwą odpowiedź na to wyzwanie. Pewnie minęło kilka sekund lub minut, ale jeśli jeszcze nie znalazłeś rozwiązania, możemy Ci pomóc.

Czytaj także:   Ten test IQ jest jednym z najtrudniejszych na świecie: jak ułożyć kwadrat, przesuwając pojedynczą zapałkę?

To wyzwanie matematyczne jest bardzo popularne na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter i Reddit. Możesz znaleźć różne rozwiązania online i przedyskutować strategie z innymi uczestnikami. Gratulujemy osobom, którym udało się rozwiązać to wyzwanie!

Oto jak znaleźć odpowiedź na tę zagadkę:

  1. Kot + mysz = 10 kg
  2. Pies + mysz = 20 kg
  3. Pies + Kot = 24 Kg

Dodając powyższe trzy równania, otrzymujemy: (Kot + Mysz) + (Pies + Mysz) + (Pies + Kot) = 10+20+24=54.

Obserwujemy, że waga każdego zwierzęcia pojawia się w sumie dwa razy, co daje nam następujące równanie:

2 x (kot + pies + mysz) = 54.

Stosując zasady matematyczne otrzymujemy: kot + pies + mysz = 54/2=27Kg.

Waga nr 4 wyświetla zatem 27Kg.

Jeśli użyłeś innej metody obliczeniowej, aby dojść do prawidłowego wyniku, podziel się z nami.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Test IQ: spróbuj znaleźć odpowiedź na to matematyczne wyzwanie w czasie krótszym niż 45 sekund. 98% ludzi ponosi porażkę!