Test IQ: spróbuj znaleźć odpowiedź na to matematyczne wyzwanie w czasie krótszym niż 45 sekund. 98% ludzi ponosi porażkę!

Testy IQ to świetny sposób na poprawę umiejętności poznawczych i wiedzy ogólnej. Mogą być również świetnym sposobem na zabawę. Matematyczne zagadki i wyzwania są szczególnie popularne w sieciach społecznościowych, ponieważ pozwalają użytkownikom sprawdzić swoje umiejętności i inteligencję.

Dziś przynosimy Ci wyzwanie matematyczne, które przetestuje Cię do granic możliwości: 98% ludzi, którzy próbują tego wyzwania, ponosi porażkę! Są 4 wagi ze stojącymi na nich zwierzętami, a Twoim zadaniem jest znalezienie w ciągu 45 sekund dokładnej wagi zmierzonej przez wagę numer 4.

Poniżej przedstawiamy informacje, którymi dysponujemy:

  1. Skala nr 1. mierzy 10 kg, składa się z kota i myszy.
  2. Skala nr 2 mierzy 20 kg, składa się z psa i myszy.
  3. Skala nr 3 mierzy 24 kg, składa się z psa i kota.

Twoim zadaniem jest znalezienie dokładnej wagi zmierzonej przez wagę numer 4 w mniej niż 45 sekund! Czy jesteś w stanie podjąć wyzwanie?

Podejmij wyzwanie: znajdź dokładną wartość wagi zmierzonej przez wagę numer 4

Test IQ _ jaka jest waga psa+kota+myszy - wyzwanie
Podejmij wyzwanie: znajdź dokładną wartość wagi mierzonej przez wagę numer 4

Testy IQ to świetny sposób na stymulację mózgu i sprawdzenie swoich umiejętności rozwiązywania zagadek. Dziś przynosimy wam wyzwanie matematyczne, które zapowiada się stymulująco i ciekawie. Twoim zadaniem jest znalezienie w ciągu 45 sekund dokładnej wagi zmierzonej przez wagę numer 4.

Aby odnieść sukces w tej zagadce, należy obserwować podane informacje i skupić się na różnych możliwościach.

Trzeba też myśleć nieszablonowo, aby znaleźć oryginalne rozwiązania. Jeśli 98% osób, które spróbują tego wyzwania, poniesie porażkę, to znaczy, że tylko najsprytniejszym się uda!

Rozwiązanie wyzwania zostało w końcu ujawnione

Mamy nadzieję, że poświęciłeś czas na myślenie i sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych, aby znaleźć właściwą odpowiedź na to wyzwanie. Pewnie minęło kilka sekund lub minut, ale jeśli jeszcze nie znalazłeś rozwiązania, możemy Ci pomóc.

To wyzwanie matematyczne jest bardzo popularne na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter i Reddit. Możesz znaleźć różne rozwiązania online i przedyskutować strategie z innymi uczestnikami. Gratulujemy osobom, którym udało się rozwiązać to wyzwanie!

Oto jak znaleźć odpowiedź na tę zagadkę:

  1. Kot + mysz = 10 kg
  2. Pies + mysz = 20 kg
  3. Pies + Kot = 24 Kg

Dodając powyższe trzy równania, otrzymujemy: (Kot + Mysz) + (Pies + Mysz) + (Pies + Kot) = 10+20+24=54.

Obserwujemy, że waga każdego zwierzęcia pojawia się w sumie dwa razy, co daje nam następujące równanie:

2 x (kot + pies + mysz) = 54.

Stosując zasady matematyczne otrzymujemy: kot + pies + mysz = 54/2=27Kg.

Waga nr 4 wyświetla zatem 27Kg.

Jeśli użyłeś innej metody obliczeniowej, aby dojść do prawidłowego wyniku, podziel się z nami.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Test IQ: spróbuj znaleźć odpowiedź na to matematyczne wyzwanie w czasie krótszym niż 45 sekund. 98% ludzi ponosi porażkę!