Test IQ: którą zapałkę należy przesunąć, aby równanie było prawidłowe? Czy potrafisz znaleźć rozwiązanie w czasie krótszym niż 10 sekund?

Testy IQ i łamigłówki to gry, które pobudzają umysł i zapraszają do refleksji. Stanowią one ciekawe wyzwanie, zwłaszcza dla tych, którzy lubią się sprawdzać. W ostatnim czasie wyzwania zyskały popularność na portalach społecznościowych i są obecnie udostępniane znajomym. Dziś proponuję Wam zagadkę dnia: którą zapałkę należy przesunąć, aby równanie było prawidłowe?

Równanie wyjściowe to 9-2=4. Może się to wydawać oczywiste, ale zadanie nie jest takie proste! Masz tylko 10 sekund na znalezienie rozwiązania! Czy można znaleźć odpowiedni mecz do przeprowadzki?

Czy to dla rozrywki, czy dla poprawy IQ, zawsze fajnie jest grać w gry, które stymulują umysł. Podejmij więc wyzwanie i sprawdź, czy uda Ci się znaleźć odpowiedni mecz w mniej niż 10 sekund!

Test IQ: którą zapałkę należy przesunąć, aby równanie było prawidłowe?

Aby rozwiązać tę zagadkę, trzeba dobrze obserwować i skoncentrować się. Trzeba myśleć nieszablonowo i być kreatywnym.

Test IQ - 9-2=4
Test IQ: popraw równanie 9-2=4

Znalezienie odpowiedniego rozwiązania może zająć trochę czasu, więc nie poddawaj się zbyt szybko! Obserwacja i logika to klucze do rozwiązania tego typu zagadki.

Musisz znaleźć odpowiednią zapałkę do przesunięcia tak, aby równanie 9-2=4 było poprawne. A więc zaczynamy! Musimy znaleźć rozwiązanie w czasie krótszym niż 10 sekund! Czy możemy to zrobić? Niech wygra najlepsza osoba!

Rozwiązanie wyzwania związanego z meczem

Dotarliśmy do końca wyzwania i teraz musimy znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Jeśli nadal tkwisz w miejscu, nie rozpaczaj, bo pomożemy Ci. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i zwracać uwagę na szczegóły. Nie zapominaj, że tego typu wyzwania są bardzo popularne na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy Twitter.

Test IQ - 9-2=4 - rozwiązanie
Rozwiązanie wyzwania związanego z meczami

Poniżej umieściliśmy obrazek wyjaśniający rozwiązanie. Prawidłowa zapałka do przeniesienia to ta umieszczona na 9. Po jego przesunięciu równanie staje się 6-2=4 i wyzwanie się kończy! Brawo dla Ciebie, jeśli w porę znalazłeś rozwiązanie!

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Test IQ: którą zapałkę należy przesunąć, aby równanie było prawidłowe? Czy potrafisz znaleźć rozwiązanie w czasie krótszym niż 10 sekund?