Test IQ: jaki jest według ciebie najcięższy prezent? Czy znajdziesz poprawną odpowiedź w mniej niż 12 sekund?

W tej zagadce logicznej, która jest często używana jako test IQ, spróbuj zidentyfikować najcięższe opakowanie prezentu spośród trzech prezentów na obrazku. Czy potrafisz rozwiązać tę zagadkę w 12 sekund lub mniej?

Jeśli jesteś typem osoby, która uwielbia gry analityczne i łamigłówki, ta gra jest dla Ciebie idealna. Nie tylko on jest zabawny, ale da ci dokładną ocenę twojego poziomu IQ. Wiele osób uważa, że ​​inteligencję można określić na podstawie tego, jak szybko dana osoba rozwiązuje problem.

Aby rozwiązać te problemy, musisz myśleć nieszablonowo. Odpowiedź nie będzie tak prosta, jak początkowo sądziłeś, więc musisz wykazać się kreatywnością. Umieścić swoje umiejętności logiczne do testu z tą zagadką: zidentyfikuj najcięższą paczkę prezentów na obrazku.

Test IQ: jaki jest najcięższy pakiet prezentów?

iq test - który prezent jest najcięższy
test na inteligencję

Na powyższym obrazku musisz zidentyfikować najcięższą paczkę prezentów. Czujny umysł może rozwiązać tę zagadkę w 12 sekund poprzez uważną analizę każdego opakowania prezentu umieszczonego na wadze. Odpowiedzi są wymienione tuż pod pytaniem, więc nie oszukuj!

Wskazówka: przeanalizuj wagę prezentów na pierwszej wadze, a następnie na drugiej.

Rozwiązanie tej logicznej zagadki

W znalezieniu odpowiedzi na tę zagadkę pomoże skala. W pierwszej rundzie na wadze umieszczono opakowanie upominkowe z czerwoną wstążką oraz opakowanie z żółtym wieczkiem i niebieską wstążką. Pudełko z czerwoną wstążką jest cięższe niż pudełko z żółtym wieczkiem i niebieską wstążką.

Kiedy umieściliśmy drugi zestaw pudełek na wadze, okazało się, że pudełko z czerwoną wstążką było jaśniejsze niż pudełko w kropki z niebieską wstążką.

Porównując te dwa zestawy danych, możemy wywnioskować, że spośród trzech różnych zestawów prezentów, ten z kropkami i niebieską wstążką jest najcięższy.

iq test - który prezent jest najcięższy - opis przejścia
test na inteligencję

Ta zagadka została zaprojektowana, aby sprawdzić twoją spostrzegawczość i inteligencję. Aby go rozwiązać, musisz użyć myślenia lateralnego. Odpowiedź brzmi: pudełko z niebieską wstążką jest najcięższe.

Jeśli rozwiązałeś zagadkę w 12 sekund, oznacza to, że możesz być całkiem zadowolony ze swoich zdolności poznawczych. Ale nie martw się, ten typ zagadki to po prostu fajny sposób na sprawdzenie twojego IQ. Jeśli chcesz poznać swój prawdziwy wynik IQ, najlepiej jest wykonać oficjalny test IQ.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Test IQ: jaki jest według ciebie najcięższy prezent? Czy znajdziesz poprawną odpowiedź w mniej niż 12 sekund?