Test IQ dla geniuszy: niewiele osób znajduje właściwą odpowiedź w mniej niż 30 sekund

Czy potrafisz znaleźć brakującą liczbę w tym teście z matematyki? Podejmij wyzwanie i sprawdź swoje IQ! Jeśli szukasz zabawnego i wymagającego sposobu na sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych, puzzle są idealnym zajęciem. W tym cyfrowym wyzwaniu musisz znaleźć brakującą liczbę w miejscu znaku zapytania. Sprawdź, czy rozwiążesz go w 30 sekund!

Test IQ: jaka jest brakująca liczba?

Test IQ nie jest możliwy
Test IQ nie jest możliwy

Testy IQ oparte na wyzwaniach numerycznych to świetny sposób na ćwiczenie umysłu i umiejętności arytmetycznych. Takie łamigłówki mogą być zabawne i trudne do rozwiązania, ale pamiętaj, aby nie spieszyć się.

Zanim zaczniesz liczyć na palcach, uważnie obserwuj wzór liczb. Jeśli potrafisz zidentyfikować wzór, pomoże ci to szybciej znaleźć brakującą cyfrę. Powodzenia ! Rozwiązanie podano poniżej.

Rozwiązanie tego matematycznego wyzwania

TO brakującą cyfrą w tej układance numerycznej jest 8. Jeśli nie znalazłeś rozwiązania, możesz spróbować zrozumieć logikę obliczeń, zanim spojrzysz na poniższe rozwiązanie. W ten sposób możesz nauczyć swój mózg szybszego identyfikowania ogólnej logiki problemu. Zobaczysz, że trenując w ten sposób, będziesz w stanie rozwiązywać coraz bardziej złożone problemy.

Czytaj także:   7 oznak, że Twój szef skrycie Cię lubi: wskazówek, których nie można przeoczyć

Możemy rozwiązać tę matematyczną zagadkę, dzieląc ją na dwie części. Zacznijmy od pierwszej części.

  • 2 + 6 + 9 = 17
  • 6 + 3 + 8 = 17
Test IQ niemożliwy - rozwiązanie 1
rozwiązanie część 1

Rozwiążmy drugą część tego problemu w ten sam sposób.

Test IQ nie jest możliwy - Rozwiązanie 2
rozwiązanie część 2

Podsumowując, stwierdziliśmy, że całkowita suma wszystkich równań po lewej i prawej stronie musi być równa 17. Możemy więc obliczyć wartość brakującej cyfry w tym teście IQ.

  • 5+? + 4 = 17
  • ? + 9 = 17
  • ? = 17 – 9 = 8

Czy znalazłeś właściwy wynik w mniej niż 30 sekund?

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Psychologia » Test IQ dla geniuszy: niewiele osób znajduje właściwą odpowiedź w mniej niż 30 sekund