Test IQ dla geniuszy: czy będziesz w stanie ułożyć 4 kwadraty przesuwając jedną zapałkę? 98% ludzi uważa, że to niemożliwe

Test IQ jest narzędziem służącym do oceny ilorazu inteligencji danej osoby. Testy te mają na celu zmierzenie zdolności danej osoby do rozwiązywania zagadek, rozumienia pojęć i uczenia się nowych rzeczy.

Testy IQ są bardzo popularne, ponieważ uważa się je za dobry sposób na sprawdzenie zdolności intelektualnych i określenie, czy ktoś ma wysokie IQ czy nie. Ponadto gry i łamigłówki są świetnym sposobem na stymulację mózgu i udowodnienie swoich zdolności do rozwiązywania złożonych problemów.

Od czasu pojawienia się świata cyfrowego, testy IQ pojawiły się na portalach społecznościowych. Ludzie dzielą się swoimi wynikami ze znajomymi, co pomaga zwiększyć popularność testów IQ.

Ostatnio jedno szczególne wyzwanie przykuło uwagę internautów: Czy uda Ci się utworzyć „4 kwadraty” przesuwając jedną zapałkę? 98% osób uważa, że to niemożliwe. Ale tak nie jest! Pokażemy wam, jak rozwiązać tę zagadkę.

Test IQ: Rozwiąż wyzwanie 4 kwadratów

Nasza zagadka dnia polega na utworzeniu 4 kwadratów poprzez przesunięcie jednej zapałki. Aby to zrobić, będziesz musiał uważnie patrzeć i myśleć o najlepszym sposobie użycia zapałki, aby utworzyć 4 kwadraty.

Test IQ - przesuń 1 zapałkę, aby utworzyć 4 kwadraty
Test IQ: rozwiąż wyzwanie 4 kwadratów

Radzimy też myśleć nieszablonowo i próbować rzeczy, których wcześniej nie próbowałeś. W zagadce może być pułapka: nie daj się! Jeśli jesteś gotowy, możemy rozpocząć układanie puzzli.

Kiedy już zrozumiesz zasadę działania i możliwości układanki, czas uruchomić swój umysł i kreatywność. Poświęć czas na obserwację i skupienie się na wyzwaniu.

Kiedy masz już pomysł w głowie, baw się próbując różnych konfiguracji, aby osiągnąć swój cel. Nie bój się próbować rzeczy, które są niekonwencjonalne! Jeśli jesteś gotowy, możemy zacząć.

Sprawdźmy, czy znalazłeś rozwiązanie.

Jesteśmy pewni, że z niecierpliwością czekacie na rozwiązanie naszej zagadki dnia. To wyzwanie jest bardzo popularne na portalach społecznościowych takich jak Twitter, Facebook i Instagram. Poniżej umieściliśmy obrazek, który wyjaśnia rozwiązanie.

Test IQ - przesuń 1 zapałkę, aby uzyskać 4 kwadraty - rozwiązanie
Zobaczmy, czy znalazłeś rozwiązanie

Rozwiązaniem dla sprytnych jest. utworzyć liczbę 4 z pierwszego kwadratu i zachować drugi. W rezultacie otrzymujemy wizualną 4 z kwadratem obok.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Test IQ dla geniuszy: czy będziesz w stanie ułożyć 4 kwadraty przesuwając jedną zapałkę? 98% ludzi uważa, że to niemożliwe