Test IQ: czy uważasz, że jesteś wystarczająco inteligentny, aby znaleźć rozwiązanie w mniej niż 60 sekund?

Wyzwanie, które dziś na Ciebie czeka, jest zwodniczo proste: znajdź brakującą liczbę w numerycznej i logicznej układance. Trzy kwadraty, każdy z różnymi liczbami, stanowią wyzwanie dla twojego umysłu. Cel? Odkryj model matematyczny, który łączy te liczby znajdź brakującą liczbę w trzecim kwadracie. Misja, której z czasem podejmą się tylko najsprytniejsi. Czy będziesz jednym z nich ?

Inteligencja to zdolność do zmian. – Stephena Hawkinga

Najlepszą metodą jest obserwacja

Jeśli chcesz szybko pokonać to wyzwanie, kluczem jest obserwacja. Poświęć chwilę na przeanalizowanie sekwencji liczb ułożonych w każdym kwadracie. Robiąc to, prawdopodobnie zauważysz logiczny wzór, rodzaj czerwonej nici, która poprowadzi cię do brakującej liczby. To sprytna dedukcja zrobi różnicę.

test iq: jaka jest brakująca liczba w trzecim kwadracie
Jaka jest brakująca liczba w trzecim kwadracie

Piękno cyfrowych puzzli

Puzzle liczbowe to fantastyczny plac zabaw do doskonalenia umiejętności logicznych i matematycznych. Pobudzają umysł, wyostrzają refleksję i przynoszą pewną satysfakcję, gdy uda się je rozwiązać. W naszej układance każdy kwadrat zawiera kluczowe wskazówki, które, jeśli zostaną poprawnie odszyfrowane, doprowadzą cię do rozwiązania. Bądź czujnybo liczy się każdy szczegół.

Wskazówka, która pomoże Ci znaleźć rozwiązanie

Jeśli zagadka nadal wprawia Cię w zakłopotanie, mamy dla Ciebie podpowiedź: każdy kwadrat to scena operacji mnożenia i odejmowania. Twoim zadaniem jest dowiedzieć się, jak te operacje odnoszą się do liczb w każdym kwadracie.

Rozwiązaniem naszej zagadki jest 17. Ale nie poprzestawaj na tym, spróbuj znaleźć uzasadnienie tego wyniku. Tu leży prawdziwe wyzwanie.

Wyjaśnienie rozwiązania

Oto klucz do zagadki:

test iq - jaka jest brakująca liczba w trzecim kwadracie - rozwiązanie
Rozwiązanie

W pierwszym kwadracie mamy następujące operacje: 3×4=12 i 17-5=12.

Dla drugiego kwadratu operacje są następujące: 7×2=14 i 25-11=14.

I wreszcie w trzecim kwadracie: 5×2=10 i 17-7=10.

Ten diagram pokazuje, że liczba do znalezienia to rzeczywiście 17. Tak więc, czy udało ci się rozwiązać tę zagadkę bez oszukiwania ?

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Psychologia » Test IQ: czy uważasz, że jesteś wystarczająco inteligentny, aby znaleźć rozwiązanie w mniej niż 60 sekund?