Test IQ: czy potrafisz rozwiązać tę zagadkę logiczną w czasie poniżej 35 sekund? Tylko 5% ludzi potrafi to zrobić

To nowe wyzwanie matematyczne sprawi, że Twój mózg będzie rozgrzany przez kilka minut. Ten rodzaj liczbowych puzzli jest idealny dla osób, które lubią zachować ostrość umysłu. Zasada jest bardzo prosta: musisz znaleźć liczbę, która powinna logicznie zająć puste miejsce, aby uzupełnić tarczę.

Odpowiedź na tę zagadkę niekoniecznie jest łatwa do znalezienia i będzie wymagała od Ciebie trochę nieszablonowego myślenia. Ale nie martw się, znajdziesz rozwiązanie, jeśli skoncentrujesz się wystarczająco mocno. Rozwiązanie podajemy w dalszej części artykułu wraz z wyjaśnieniami.

Czy potrafisz znaleźć rozwiązanie tej zagadki w czasie krótszym niż 35 sekund?

Większość ludzi jest w stanie rozwiązać ten problem matematyczny, ale niewielu z tych, którzy próbowali, było w stanie znaleźć rozwiązanie w mniej niż 35 sekund. Czy znajdziesz się wśród najlepszych?

zagadki liczbowe i logiczne - jaką cyfrą uzupełnić koło (1)
Czy uda Ci się rozwiązać tę zagadkę w czasie krótszym niż 35 sekund?

Jaka jest brakująca liczba do uzupełnienia koła? Oto szczegółowe rozwiązanie

Oto logika rozwiązania tej zagadki. Szybko przekonasz się, że w tej liczbowej zagadce nie było nic bardzo skomplikowanego.

Koło składa się z 4 tarcz, a w każdej z nich znajdują się 3 cyfry. Jaka jest logika między dwiema skrajnymi cyframi tarczy a wewnętrzną? Oto szczegóły, począwszy od tarczy n°1 (1, 3, 73):

  • Tarcza #1: 1+3=4 i 7-3=4
  • Wybierz numer 2: 2+3=5 i 7-2=5
  • Wybierz numer 3: 4+.2=6 i 8-2=6
  • Tarcza nr 4: 1+5=6 i 9-3=6

Jak widać, prawidłowa odpowiedź to: 2

Czy jesteś jednym z najlepszych na to wyzwanie?

To wyzwanie matematyczne to świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności rozwiązywania problemów. Zasada jest bardzo prosta, ale rozwiązanie nie jest łatwe do znalezienia. Jeśli potrafisz rozwiązać tę zagadkę w mniej niż 35 sekund, jesteś jednym z najlepszych!

Rzuć wyzwanie swoim znajomym, dzieląc się tą łamigłówką. Jeśli masz dodatkowe 30 sekund, które możesz spędzić z nami, zapraszamy do podjęcia tego wizualnego wyzwania. Jest dobry na odprężenie umysłu i działa na oczy.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Test IQ: czy potrafisz rozwiązać tę zagadkę logiczną w czasie poniżej 35 sekund? Tylko 5% ludzi potrafi to zrobić