Sprawdź swoje IQ, znajdując rozwiązanie w mniej niż 60 sekund. Tylko 20% ludzi odnosi sukces!

Kalkulator zegara i łamigłówka z żarówką to najnowsza łamigłówka matematyczna zyskująca popularność na Whatsapp i Facebooku. Do tej zagadki musimy znaleźć odpowiedź na równanie „zegar + kalkulator x żarówka”. Może się to wydawać trudne, ale w rzeczywistości jest całkiem proste, jeśli użyjesz swoich umiejętności matematycznych, logiki i zmysłu obserwacji.

Jeśli utkniesz na zagadce, nie martw się, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Podamy Ci rozwiązanie i szczegółowe obliczenia na dole artykułu, abyś mógł sprawdzić swoją odpowiedź.

Puzzle matematyczne, które wymagają logiki i wglądu

Rozwiązanie i szczegóły obliczeń
Rozwiązanie i szczegóły obliczeń

W Internecie jest mnóstwo takich łamigłówek, ale ta szczególnie przypadła nam do gustu, tak jak w przypadku tej, więc podzielimy się nią z Tobą dzisiaj. Rzeczywiście, zdecydowana większość ludzi, którzy byli w pośpiechu dać odpowiedź w mniej niż 60 sekund po prostu się mylili. Dlatego podkreślamy, że niezwykle ważne jest skupienie się i dobre zapamiętanie podstawowych zasad obliczeń. Na Ciebie ! Zobacz poniżej odpowiedź i szczegóły obliczeń.

Odpowiedź na zagadkę z zegarem, kalkulatorem i żarówką

Jeśli znalazłeś poprawny wynik, przejdź do następnego wyzwania matematycznego. Jeśli nie znalazłeś właściwej odpowiedzi, poświęć chwilę przeczytaj szczegóły i zobacz, kiedy popełniłeś błąd. Odpowiedź brzmi: 333. Gratulacje, jeśli go znalazłeś!

Aby rozwiązać tę zagadkę, musimy znaleźć wartość trzech przedmiotów: zegara, kalkulatora i żarówki.

Najpierw rozwiążmy wartość zegara. Pierwszym szczegółem, który rzuca się w oczy, jest czas wyświetlany na każdej z 3 godzin. To nam daje 9:00 + 9:00 + 3:00 = 21. Zegar ma zatem wartość czasu, który wyświetla.

Teraz znajdujemy wartość kalkulatora. Istnieją trzy kalkulatory, więc 30/3 = 10. Ale jak ci powiedzieliśmy, konieczne jest zwrócenie uwagi na każdy szczegół. Spójrz na liczby zapisane na każdym kalkulatorze: 1+2+3+4=10. w ten konkretny przypadekkalkulator ma wartość 10.

Przejdźmy teraz do wartości żarówki. 1 żarówka + 1 żarówka – 1 żarówka = 15, więc 2 żarówki – 1 żarówka = 15. Pamiętasz zasady równań? ORAZ żarówka z 5 światłami na górze jest zatem równe 15. 2×15-15=15.

Czy zauważyłeś szczegół? Żarówka z 5 światłami to 15. Żarówka z tylko jednym światłem jest wtedy równa 15/5=3.

Przejdźmy więc do ostatniej linijki. Jeśli trzymałeś się dobrze i obserwowałeś każdy szczegół, teraz jesteś w stanie znaleźć rozwiązanie problemu.

Patrząc na ostatnie równanie i każdy jego szczegół, otrzymujemy następujące równanie: Zegar pokazujący 9 godzin + kalkulator pokazujący „1224” x 3 żarówki, każda z 4 lampkami. Wystarczy zastosować zasady obliczeń, aby uzyskać następujący wynik:

  • 9 + (1+2+2+4) x (3x(4×3))
  • = 9 + 9 x 36
  • = 9 + 324
  • = 333

Końcowy wynik to rzeczywiście 333.

Podobała Ci się ta zagadka? Poinformuj o tym i rzuć wyzwanie innym wokół siebie, udostępniając ten quiz wokół siebie.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Sprawdź swoje IQ, znajdując rozwiązanie w mniej niż 60 sekund. Tylko 20% ludzi odnosi sukces!