Rzucamy Ci wyzwanie, abyś zdał ten test IQ w mniej niż 60 sekund. Czy uważasz, że jesteś jednym z najmądrzejszych?

Zagadka z zegarem, kalkulatorem i żarówką to najnowsza zagadka matematyczna, która robi furorę na WhatsApp i Facebooku. Do tej zagadki musimy znaleźć odpowiedź na równanie „zegar + kalkulator x żarówka”. Może się to wydawać trudne, ale w rzeczywistości jest całkiem proste, jeśli użyjesz swoich umiejętności matematycznych, logiki i zmysłu obserwacji.

Jeśli utkniesz na puzzlach, nie martw się, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Dajemy Ci rozwiązanie i szczegółowe obliczenia na dole artykułu, abyś mógł sprawdzić swoją odpowiedź na ten popularny test IQ.

Test IQ: zagadka matematyczna wymagająca logiki i obserwacji

Test IQ - znajdź wynik ostatniego równania
test na inteligencję

Takich łamigłówek jest mnóstwo w internecie, ale ta szczególnie przypadła nam do gustu, podobnie jak ta i dlatego dzielimy się nią z Wami dzisiaj. Rzeczywiście, zdecydowana większość ludzi, którzy rzucili się do dać odpowiedź w mniej niż 60 sekund były po prostu błędne.

Dlatego podkreślamy, że niezwykle ważna jest koncentracja i dobre zapamiętanie zasad podstawowych obliczeń. Zależy od Ciebie ! Do zobaczenia poniżej, aby uzyskać odpowiedź na tę matematyczną zagadkę i szczegóły obliczeń.

Odpowiedź na zagadkę zegara, kalkulatora i żarówki

Jeśli uzyskałeś poprawny wynik, przechodzisz do następnego wyzwania matematycznego. Jeśli nie znalazłeś właściwej odpowiedzi, poświęć kilka chwil przeczytaj szczegóły i zobacz, kiedy popełniłeś błąd. Odpowiedź brzmi: 333. Gratulacje, jeśli go znalazłeś!

Jak uzyskać właściwy wynik? Oto szczegóły obliczenia tej zagadki

Aby rozwiązać tę zagadkę, musimy znaleźć wartość trzech przedmiotów: zegara, kalkulatora i żarówki.

Test IQ - znajdź wynik ostatniego równania - rozwiązanie
Rozwiązanie

Rozwiążmy najpierw wartość zegara. Pierwszym szczegółem, który rzuca się w oczy, jest czas wyświetlany na każdym z 3 zegarów. To nam daje 9:00 + 9:00 + 3:00 = 21. Zegar przyjmuje zatem wartość czasu, który wyświetla.

Teraz znajdźmy wartość kalkulatora. Istnieją trzy kalkulatory, więc 30/3 = 10. Ale jak ci powiedzieliśmy, konieczne jest zwrócenie uwagi na każdy szczegół. Spójrz na liczby zapisane na każdym kalkulatorze: 1+2+3+4=10. W ten konkretny przypadekkalkulator ma wartość 10.

Przejdźmy teraz do wartości żarówki. 1 żarówka + 1 żarówka – 1 żarówka = 15, więc 2 żarówki – 1 żarówka = 15. Pamiętasz zasady równań? A żarówka z 5 światłami powyżej jest zatem równe 15. 2×15-15=15.

Czy zwróciłeś uwagę na szczegóły? Żarówka z 5 światłami jest równa 15. Żarówka z tylko jednym światłem jest wtedy równa 15/5=3.

Przejdźmy więc do ostatniej linijki. Jeśli dobrze postępowałeś i dobrze obserwowałeś każdy szczegół, jesteś teraz w stanie znaleźć rozwiązanie problemu.

Patrząc na ostatnie równanie i każdy jego szczegół, otrzymujemy następujące równanie: Zegar wskazujący godzinę dziewiątą + kalkulator wyświetlający „1224” x 3 żarówki, z których każda ma 4 światła. Wszystko, co musisz zrobić, to zastosować zasady obliczeń, aby uzyskać następujący wynik:

  • 9 + (1+2+2+4) x (3x(4×3))
  • = 9 + 9 x 36
  • = 9 + 324
  • = 333

Końcowy wynik to rzeczywiście 333.

Podobała Ci się ta zagadka? Poinformuj o tym i rzuć wyzwanie innym wokół siebie, udostępniając ten test wokół siebie.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test IQ » Rzucamy Ci wyzwanie, abyś zdał ten test IQ w mniej niż 60 sekund. Czy uważasz, że jesteś jednym z najmądrzejszych?