Odkryj 3 sekrety babci na naturalną i tanią pułapkę na mole spożywcze!

TO ćmy spożywcze to małe owady, które mogą wtargnąć do naszej kuchni i zanieczyścić żywność, zwłaszcza produkty suche, takie jak mąka czy płatki zbożowe. W obliczu tej inwazji wiele osób szuka naturalnych i niedrogich rozwiązań, aby je wyeliminować.

Tak naprawdę istnieją różne skuteczne metody walki z tymi szkodnikami, dowiedzmy się tutaj trzy wskazówki od babć do wykonania naturalnej i ekonomicznej pułapki na mole spożywcze.

1. Syfon na ocet i płyn do mycia naczyń

Pierwsza metoda polega na stworzeniu atrakcyjnej pułapki na mole spożywcze za pomocą roztworu składającego się z wody, octu i płynu do mycia naczyń.

Niezbędny materiał:

 • Pojemnik (miska, głęboki talerz)
 • biały ocet
 • Płyn do mycia naczyń
Czytaj także:   Odkryj 3 wyjątkowo skuteczne domowe sposoby na lśniące okna!

Realizacja :

 1. Napełnij pojemnik około dwoma centymetrami białego octu.
 2. Do pojemnika zawierającego ocet dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń, aby rozbić napięcie powierzchniowe płynu i w ten sposób złapać mole.
 3. Umieść domową pułapkę w pobliżu obszarów kuchni dotkniętych szkodnikami.

Ćmy spożywcze, zwabione zapachem octu i uwięzione w roztworze mydła, nie będą już mogły uciec. Czynność tę możesz powtarzać tyle razy, ile potrzeba, aż zaobserwujesz znaczne zmniejszenie liczby owadów.

3 rady babci, jak zrobić naturalną, niedrogą pułapkę na mole spożywcze
3 rady babci, jak zrobić naturalną, niedrogą pułapkę na mole spożywcze

2. Pułapka na olejki eteryczne

Sposób użycia olejki eteryczne to kolejna babcina wskazówka, jak trzymać mole spożywcze z daleka od naszej kuchni. Są znane ze swoich naturalnych właściwości owadobójczych, a niektóre mają szczególnie skuteczne działanie na te szkodniki.

Polecane olejki eteryczne:

 • Lawenda
 • Eukaliptus
 • Trawa cytrynowa

Realizacja :

 1. Zdobądź szklany pojemnik lub płytkie naczynie, które będzie służyć jako podłoże dla mieszaniny olejków eterycznych.
 2. Zmieszaj w pojemniku kilka kropli wybranego olejku eterycznego z około łyżką ciepłej wody.
 3. Umieść tę mieszaninę w szafkach, szufladach lub innych miejscach narażonych na inwazję moli spożywczych.
Czytaj także:   Odkryj jakie ćwiczenia naprawdę skutecznie wymodelują Twój dolny brzuch i pozwolą Ci osiągnąć idealnie płaski brzuch!

Warto pamiętać, że olejki eteryczne należy stosować ostrożnie, zwłaszcza w obecności zwierząt domowych lub dzieci. Te substancje czynne należy również przechowywać poza zasięgiem i nigdy nie połykać.

3. Pułapka aromatyczna

Niektóre rośliny mają naturalne właściwości odstraszające mole spożywcze, dlatego można wykorzystać te właściwości, aby chronić żywność i walczyć z inwazją.

Skuteczne aromaty:

 • Sos z liści laurowych
 • Mennica
 • tymianek

Realizacja :

 1. Wybierz swoją ulubioną aromatyczną roślinę spośród wymienionych powyżej, w postaci suszonych lub świeżych liści.
 2. Ułóż liście wybranego zioła w szafkach i innych miejscach, w których przechowywana jest żywność, która może być zaatakowana przez mole.
 3. Regularnie sprawdzaj stan liści i wymieniaj je w razie potrzeby.

Technika ta stanowi dodatkową zaletę, ponieważ pozwala również na przyjemny zapach w kuchni.

Istnieje zatem kilka babskich wskazówek, jak łatwo i niedrogo wykonać naturalną i skuteczną pułapkę na mole spożywcze. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz ten, który najbardziej Ci odpowiada, zgodnie z Twoimi preferencjami i materiałami, którymi dysponujesz, aby walczyć ze szkodliwymi najeźdźcami naszej kuchni.

Czytaj także:   Odkryj 3 pyszne zimowe przepisy na spalanie brzusznego tłuszczu i ciesz się smakiem podczas odchudzania!

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Wiadomości » Odkryj 3 sekrety babci na naturalną i tanią pułapkę na mole spożywcze!