Mniej niż 5% ludzi może znaleźć mysz ukrywającą się w kuchni w mniej niż 15 sekund!

Tylko najbardziej uważne osoby mogą przejść ten wizualny test, który wymaga odrobiny koncentracji. Jeśli potrafisz dostrzec mysz ukrywającą się w kuchni w 15 sekund, należysz do bardzo wyselekcjonowanej grupy osób, które mają doskonały wzrok. Jeśli nosisz okulary, nie przeszkodzi ci to w ukończeniu wyzwania.

Złudzenie optyczne przedstawia nam obrazy, których nasze mózgi nie są w stanie łatwo przetworzyć, przez co wyglądają inaczej niż w rzeczywistości. Istnieją trzy główne rodzaje złudzeń optycznych: fizyczny, fizjologiczny i poznawczy. Każdy rodzaj iluzji stanowi wyzwanie dla naszego sposobu widzenia rzeczy. Badania pokazują, że złudzenia optyczne są powiązane z badaniami psychoanalizy, która wyjaśnia, w jaki sposób rozumiemy to, co widzimy. Ze zdrowym mózgiem ludzie mogą patrzeć na tę samą rzecz lub obraz i tworzyć różne postrzeganie w oparciu o ich perspektywę. Na przykład zdjęcie kuchni z gdzieś ukrywa się mysz wnętrze dobrze ilustruje tę koncepcję.

Czytaj także:   Ile numerów siedem uda Ci się znaleźć w 7 sekund? Sprawdź swoje umiejętności wizualne dzięki tej iluzji optycznej

Rzuć wyzwanie znajomym i przekonaj się, czy uda im się znaleźć mysz ukrytą w tej iluzji optycznej!

wizualnym można znaleźć mysz ukrytą w kuchni
Test wizualny: czy potrafisz znaleźć mysz ukrywającą się w kuchni

Powyższa łamigłówka może wprowadzić w błąd zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przedstawiony obraz wygląda jak mysz ukrywająca się gdzieś w kuchni, a naczynia i urządzenia działają jak kamuflaż. Czy możesz dowiedzieć się, gdzie mysz ukradła ciastko? Na kuchennym blacie leżą świeżo upieczone ciasteczka i owoce. Ale czy w kuchni jest mysz? Ten obraz iluzji optycznej to tylko jeden z wielu zabawnych sposobów na sprawdzenie swojego IQ. Chociaż ta metoda nie jest najdokładniejsza, nadal jest fajnym sposobem na zabicie czasu. Jeśli szukasz bardziej niezawodnego sposobu na poznanie swojego IQ, najlepszą opcją jest wykonanie oficjalnego testu IQ.

Czy znalazłeś mysz w 15 sekund lub mniej?

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zobaczyć mysz w kuchni. W tym złudzeniu optycznym widać czystą kuchnię z ciasteczkami na blacie. Mysz chowa się na półce, na której trzymane są garnki i patelnie. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zauważysz, że mysz ma ciastko w pysku!

Mysz jest podświetlona na poniższym obrazku:

wizualnym można znaleźć mysz ukrytą w kuchni
Test wizualny: czy potrafisz znaleźć mysz ukrytą w kuchni

Mysz została sprytnie zamaskowana deskami w szafce, przez co dość trudno ją rozpoznać na pierwszy rzut oka. Jednak po bliższym przyjrzeniu się widać, że to nie naczynie, a mała myszka siedząca na półce z herbatnikiem. Obraz wzbudził duże zainteresowanie w Internecie, pozostawiając tysiące dorosłych drapiących się po głowach, gdy próbują znaleźć ukrytą mysz.

Jeśli chcesz poprawić funkcjonowanie mózgu, gry umysłowe to świetny sposób, aby to zrobić. W szczególności złudzenia optyczne mogą dać nam wgląd w to, jak nasz mózg interpretuje elementy wizualne. Niektóre schematy kolorów, oświetlenie i wzory mogą sprawić, że nasz mózg pomyśli, że widzimy coś, czego nie ma.

To powiedziawszy, czy zauważyłeś, że na tym zdjęciu ukrywa się mysz?

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Test wizualny » Mniej niż 5% ludzi może znaleźć mysz ukrywającą się w kuchni w mniej niż 15 sekund!