Jak stosować olejki eteryczne do bardzo skutecznego czyszczenia podłogi?

W tym artykule zapraszamy Cię do odkrycia, jak wykorzystać zalety i skuteczność olejków eterycznych do łatwego czyszczenia podłóg. Niezależnie od tego, czy masz parkiet, płytki czy dywan, te rady babci ułatwią ci życie przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska.

Olejki eteryczne, sprzymierzeńcy ekologicznego sprzątania

W ostatnich latach panuje prawdziwy szał na naturalne produkty z zakresu pielęgnacji gospodarstwa domowego. Olejki eteryczne ugruntowały się w ten sposób jako zdrowa i ekologiczna alternatywa dla chemicznych detergentów, które często są agresywne dla środowiska i naszego zdrowia. Oprócz tego, że 100% naturalnymają właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i dezodoryzujące, co czyni je idealnymi sojusznikami do czyszczenia podłóg.

Czytaj także:   3 fatalne błędy, które wszyscy popełniamy podczas czyszczenia toalet, nigdy więcej nie popełniajmy!
Jak używać olejków eterycznych do skutecznego czyszczenia podłóg
Jak używać olejków eterycznych do skutecznego czyszczenia podłóg?

Jakie olejki eteryczne wybrać do czyszczenia podłóg?

Spośród wielu dostępnych na rynku olejków eterycznych niektóre wyróżniają się skutecznością w pielęgnacji domowej:

  • Cytryna : dzięki właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym ekstrakt z cytryny jest szczególnie skuteczny w dezynfekcji i odtłuszczaniu podłóg.
  • Lawenda: oprócz przyjemnego zapachu ma właściwości antybakteryjne i odstraszające owady.
  • sosna: idealny do czyszczenia i dezodoryzacji podłóg, pozostawia w domu świeży, drzewny zapach.
  • Eukaliptus: dzięki właściwościom przeciwgrzybicznym i dezodoryzującym jest doskonałym wyborem do likwidacji pleśni i neutralizacji przykrych zapachów.
Jak używać olejków eterycznych do skutecznego czyszczenia podłóg (2)
Jak używać olejków eterycznych do czyszczenia podłóg?

Jak używać olejków eterycznych do czyszczenia podłóg?

Aby w pełni wykorzystać skuteczność olejków eterycznych w czyszczeniu podłóg, oto kilka prostych wskazówek, które można zastosować w praktyce:

Stwórz własne rozwiązanie czyszczące

Wystarczy wymieszać kilka kropli olejku eterycznego z ciepłą wodą i czarnym mydłem w płynie. Możesz również dodać ocet biały, aby wzmocnić działanie odkamieniające i dezynfekujące. W przypadku wiadra o pojemności 5 litrów policz w przybliżeniu:

  • 10 do 15 kropli olejku eterycznego
  • 3 łyżki czarnego mydła w płynie
  • 1 szklanka białego octu (opcjonalnie)
Czytaj także:   Wskazówka tej babci jest najlepsza do udrożnienia toalety w mniej niż 32 sekundy!

Po zmieszaniu wszystkich tych składników wystarczy namoczyć mopa i jak zwykle wyczyścić podłogi.

Rozpylaj olejki eteryczne w powietrzu

Innym sposobem wykorzystania zalet olejków eterycznych do dezynfekcji i dezodoryzacji podłóg jest użycie elektrycznego dyfuzora olejków eterycznych. Po prostu wlej kilka kropli olejku eterycznego do zbiornika i pozwól mu rozproszyć się przez około 30 minut. Ten prosty gest wyeliminuje bakterie obecne w powietrzu i pozostawi warstwę ochronną na Twojej podłodze.

Jak używać olejków eterycznych do skutecznego czyszczenia podłóg (3)
Rozpylaj olejki eteryczne w powietrzu

Dodatkowe wskazówki dotyczące optymalnego czyszczenia

Oto kilka dodatkowych wskazówek, jak zoptymalizować czyszczenie podłóg za pomocą olejków eterycznych:

  • Wybór odpowiedniego mopa: wybierz mop z mikrofibry, który ma większą chłonność niż inne rodzaje tkanin. Ponadto nie pozostawia śladów i nie wymaga spłukiwania.
  • Czyść regularnie: Aby utrzymać podłogi w czystości, należy czyścić je przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli masz zwierzęta lub Twój dom jest szczególnie narażony na kurz, nie wahaj się zwiększyć częstotliwości prania.
  • Alternatywne olejki eteryczne: aby nie zmęczyć się perfumami, nie wahaj się urozmaicać przyjemności, zmieniając naprzemiennie różne olejki eteryczne. Możesz więc stworzyć prawdziwy rytuał dobrego samopoczucia, wybierając olejek eteryczny dostosowany do Twojego nastroju w ciągu dnia.
Czytaj także:   5 porad ekspertów dotyczących harmonijnego współistnienia psów i kotów w domu

Podsumowując, czyszczenie podłóg olejkami eterycznymi to naturalne, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli na uporządkowanie i dezodoryzację wnętrz z poszanowaniem środowiska. Dlaczego więc nie spróbować już dziś?

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Wiadomości » Jak stosować olejki eteryczne do bardzo skutecznego czyszczenia podłogi?