Jak odblokować telefon, jeśli zapomniałeś kodu PIN?

W dzisiejszych czasach zabezpieczanie telefon komórkowy stało się nieodzownym nawykiem. Wśród różnych dostępnych opcji, kod PIN jest jedną z najczęstszych metod. Czasami jednak zapominamy o tym cennym sezamie. Z tego artykułu dowiesz się, jak odblokować telefon, jeśli nie pamiętasz kodu PIN.

Przygotuj kod PUK

TO kod PUK (Osobisty klucz odblokowujący) to unikalny ośmiocyfrowy identyfikator, który odblokowuje kartę SIM, gdy zostanie ona zablokowana po trzech nieudanych próbach wprowadzenia kodu PIN. Oto kroki, które należy wykonać, aby znaleźć i użyć kodu PUK:

Jak odblokować telefon, jeśli zapomniałeś kodu PIN?
Jak odblokować telefon, jeśli zapomniałeś kodu PIN?
 1. Sprawdź wsparcie : Kod PUK jest zwykle zapisany na plastikowym uchwycie, w którym znajdowała się dostarczona karta SIM. Jeśli go zachowałeś, przejrzyj go, aby zlokalizować swój kod PUK.
 2. Skontaktuj się z operatorem : Jeśli nie możesz znaleźć nośnika zawierającego kod PUK, skontaktuj się z obsługą klienta swojego operatora telefonicznego. Będzie mógł podać Ci kod po zweryfikowaniu Twojej tożsamości.
 3. Wprowadź kod PUK : Po pobraniu kodu PUK wprowadź go w telefonie, aby odblokować kartę SIM. Następnie możesz wybrać nowy kod PIN.
Czytaj także:   Tego błędu na pewno nie należy popełniać przy śniadaniu, jeśli chcesz schudnąć!

Resetowanie telefonu

Jeśli nie możesz uzyskać kodu PUK lub jeśli nie działa, powinieneś to rozważyć zresetuj telefon. Pamiętaj jednak, że ta metoda usunie wszystkie dane zapisane w telefonie (kontakty, zdjęcia, aplikacje…). Oto jak:

 1. Sprawdź kompatybilność : Upewnij się, że telefon umożliwia resetowanie bez konieczności wprowadzania kodu PIN. Modele i systemy operacyjne różnią się w zależności od marki, dlatego skontaktuj się z producentem telefonu.
 2. Wykonaj kopię zapasową danych : Przed zresetowaniem telefonu pamiętaj o utworzeniu kopii zapasowej ważnych danych (zdjęć, kontaktów, notatek itp.) na komputerze lub w usłudze w chmurze.
 3. Przejdź do resetowania : W zależności od modelu telefonu metoda może się nieznacznie różnić. Zapoznaj się z instrukcją obsługi lub oficjalną stroną internetową producenta, aby zapoznać się z procedurą specyficzną dla Twojego urządzenia.

Przykład dla smartfonów z Androidem

Aby zresetować smartfon z Androidem, wykonaj następujące kroki:

 • Wyłącz swój telefon
 • Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski „Volume +” i „Power”, aż logo Androida pojawi się na ekranie
 • Użyj klawiszy głośności, aby poruszać się po menu i wybierz „Wyczyść dane/przywróć ustawienia fabryczne”, naciskając przycisk zasilania
 • Potwierdź reset, wybierając „Tak — usuń wszystkie dane użytkownika”
 • Wybierz „Uruchom ponownie system teraz”, aby ponownie uruchomić telefon.
Czytaj także:   5 porad ekspertów dotyczących harmonijnego współistnienia psów i kotów w domu

Przykład dla iPhone’ów

Aby zresetować iPhone’a, wykonaj następującą procedurę:

 • Podłącz iPhone’a do komputera z uruchomionym iTunes
 • Otwórz iTunes i upewnij się, że jest aktualny
 • Jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przycisk „Home” (lub „Volume –” w przypadku modeli bez przycisku Home) i „Power”, aż pojawi się logo Apple, a następnie zwolnij przycisk zasilania, przytrzymując przycisk Home lub Volume –
 • Gdy iTunes wykryje iPhone’a w trybie odzyskiwania, wybierz „Przywróć”, aby rozpocząć resetowanie.

Użyj aplikacji innej firmy

W ostateczności możesz spróbować użyć aplikacja innej firmy aby odblokować telefon. Na rynku dostępnych jest kilka aplikacji, które twierdzą, że są w stanie odblokować urządzenie bez konieczności podawania kodu PIN. Należy jednak pamiętać o potencjalnych zagrożeniach bezpieczeństwa danych i upewnić się, że wybiera się niezawodną i bezpieczną aplikację.

Krótko mówiąc, jeśli zapomniałeś kodu PIN, masz do wyboru kilka rozwiązań: użycie kodu PUK, zresetowanie telefonu, a nawet użycie aplikacji innej firmy. Zapoznaj się z różnymi opcjami odzyskiwania dostępu do telefonu komórkowego i upewnij się, że wybierzesz metodę, która najlepiej pasuje do Twojej sytuacji.

Czytaj także:   3 fatalne błędy, które wszyscy popełniamy podczas czyszczenia toalet, nigdy więcej nie popełniajmy!

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Wiadomości » Jak odblokować telefon, jeśli zapomniałeś kodu PIN?