Aby zabezpieczyć meble przed kocimi pazurami, wystarczy użyć tego produktu, który wszyscy mamy w domu!

Masz dość skubania przez kota mebli? Szukasz skutecznego i ekonomicznego rozwiązania, które zabezpieczy Twoje meble? Dowiedz się, w jaki sposób ten produkt, który wszyscy mamy w domu, może zapobiec drapaniu mebli przez kota. Wypróbuj tę prostą sztuczkę do skonfigurowania i bardzo ekonomiczną, podziękujesz nam później!

Powody, dla których koty drapią meble

Przed wdrożeniem rozwiązań zapobiegających drapaniu mebli przez kota konieczne jest zrozumienie, dlaczego przyjmuje takie zachowanie. Ogólnie rzecz biorąc, koty drapią meble, aby:

chronić meble przed pazurami kotów
chronić meble przed pazurami kotów
 • Zaznacz swoje terytorium: koty mają gruczoły znajdujące się między poduszkami, które uwalniają feromony, gdy drapią przedmiot,
 • Wyostrz pazury: Drapanie pozwala kotom usunąć wierzchnią warstwę pazurów i zachować ich ostrość.
 • Rozciąganie mięśni: poprzez drapanie koty rozciągają mięśnie i ścięgna, zwłaszcza przednich nóg,
 • Wyraź swój stres lub znudzenie: jeśli twój kot jest zestresowany lub znudzony, może się wyładować, drapiąc meble.

Dlaczego warto stosować folię aluminiową do zadrapań kota?

Folia aluminiowa to niedrogie i łatwe w montażu rozwiązanie do ochrony mebli. Rzeczywiście, większość kotów nie lubi kontaktu folii aluminiowej z łapami. Ponadto hałas, jaki wydaje zmięty papier, może zniechęcić je do drapania mebli.

Trzymaj koty z dala od mebli za pomocą folii aluminiowej

Aby zapobiec atakowaniu mebli przez kota, wystarczy przykryć miejsca, które zwykle drapie, folią aluminiową. Możesz przykleić papier do mebli lub po prostu położyć go na poziomych powierzchniach, takich jak blaty lub siedzenia krzeseł.

zadrapania kota na meblach
zadrapania kota na meblach

Należy jednak uważać, aby nie używać taśmy dwustronnej: lepkie pozostałości mogą pozostać na meblach i być trudne do usunięcia. Mogą być również szkodliwe dla twojego kota, jeśli połknie je podczas lizania łap.

Alternatywa dla folii aluminiowej

Jeśli uważasz, że folia aluminiowa jest nieestetyczna lub jeśli Twój kot nie ma nic przeciwko jej obecności, oto kilka innych rozwiązań chroniących Twoje meble:

 • Używaj plastikowych osłon przed zarysowaniami: te samoprzylepne osłony są specjalnie zaprojektowane, aby chronić meble przed zarysowaniami,
 • Zamontuj drapak: oferując kotu miejsce, w którym będzie mógł swobodnie drapać, ograniczysz ryzyko ataku na meble,
 • Edukuj swojego kota: naucz go, aby nie drapał mebli, stanowczo reagując, gdy przyłapiesz go na gorącym uczynku i gratulując mu, gdy użyje swojego drapaka.

Kilka dodatkowych wskazówek, jak zapobiegać zadrapaniom mebli przez kota

Oto kilka zaleceń, aby zapobiec drapaniu mebli przez kota:

jak chronić meble przed kocimi pazurami
jak chronić meble przed kocimi pazurami
 • Regularnie pielęgnuj pazury kota: regularne przycinanie pazurów Twojego kota może sprawić, że będzie mniej odczuwał potrzebę drapania,
 • Zaproponuj mu kilka rodzajów drapaków: niektóre koty wolą drapaki z sizalu, inne z tektury falistej. Oferując swojemu kotu różne opcje, zwiększysz szanse, że będzie korzystał z nich, a nie z twoich mebli,
 • Umieść drapaki w pobliżu mebli: aby zachęcić kota do korzystania z drapaka, umieść go w pobliżu mebli, w których drapał,
 • Rozważ wzbogacenie środowiska: zajmij kota zabawkami i zajęciami, aby ograniczyć nudę i stres, czyli czynniki, które mogą powodować drapanie mebli.

Stosując się do tych wskazówek i stosując folię aluminiową, powinieneś być w stanie skutecznie zabezpieczyć meble przed pazurami kota. Pamiętaj, że cierpliwość i wytrwałość są kluczem do zmiany zachowania Twojego zwierzaka.

Czytaj także:   Sekrety sody oczyszczonej dla błyszczącego domu: jak z niej korzystać
Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Wiadomości » Aby zabezpieczyć meble przed kocimi pazurami, wystarczy użyć tego produktu, który wszyscy mamy w domu!