7 rzeczy, których nigdy nie powinieneś myć w zmywarce!

Zmywarka jest niezbędnym elementem wyposażenia ułatwiającym nam codzienne zadania. Jednak niektóre przedmioty mogą ulec uszkodzeniu lub uszkodzeniu podczas mycia w zmywarce. W tym artykule przedstawiamy Państwu 7 rzeczy, których nigdy nie należy myć w zmywarce.

1. Drewniane przybory kuchenne

Deski do krojenia, szpatułki, łyżki i inne akcesoria wykonane z drewna należy myć ręcznie. Gorąca woda i detergenty do zmywarek mogą powodować pęcznienie, wypaczanie i pękanie drewna. Ponadto intensywne cykle suszenia mogą osłabiać i ostatecznie łamać włókna drewna.

czego nigdy nie należy myć w zmywarce
czego nigdy nie należy myć w zmywarce?

Porady pielęgnacyjne:

Drewniane naczynia myj wilgotną gąbką i odrobiną mydła w płynie. Dokładnie opłucz je i natychmiast osusz czystym ręcznikiem.

Czytaj także:   Odkryj 3 sekrety babci na prasowanie ubrań bez użycia żelazka!

2. Ostre noże i profesjonalne noże

Noże szefa kuchni, noże do chleba i inne ostre ostrza mogą się szybko stępić podczas mycia w zmywarce. Kontakt z innymi przedmiotami podczas cyklu mycia może spowodować odpryski lub zarysowanie ostrza. Ponadto noże mogą również uszkodzić wnętrze zmywarki.

Porady pielęgnacyjne:

Ostre noże myj ręcznie ciepłą wodą z mydłem. Delikatnie wytrzyj ostrze, aby uniknąć skaleczenia i natychmiast osusz nóż czystą szmatką.

3. Żeliwne garnki i patelnie

Żeliwo jest wytrzymałym i trwałym materiałem, ale nie nadaje się do mycia w zmywarce. Rzeczywiście, może to spowodować pojawienie się rdzy i uszkodzenie powłoki ochronnej powierzchni.

Porady pielęgnacyjne:

Naczynia żeliwne myć ręcznie miękką szczotką i niewielką ilością mydła. Dokładnie spłucz i natychmiast osusz czystym ręcznikiem. Aby zapobiec rdzewieniu, przed schowaniem garnka lub patelni nałóż cienką warstwę oleju roślinnego.

brudne naczynia w zmywarce
brudne naczynia w zmywarce

4. Plastikowe pudełka do przechowywania

Chociaż niektóre plastikowe pudełka do przechowywania są przeznaczone do mycia w zmywarce, lepiej tego nie robić. Ciepło i detergenty mogą w niektórych przypadkach zmienić plastik i doprowadzić do powstania potencjalnie szkodliwych substancji. Dodatkowo lekkie pudełka mogą zostać przewrócone podczas cyklu prania, co ogranicza ich skuteczność czyszczenia.

Czytaj także:   Odkryj sekret krojenia cebuli bez łez, sprawdzony i uwielbiany na całym świecie!

Porady pielęgnacyjne:

Umyj plastikowe pudełka ręcznie gąbką i mydłem w płynie. Przed schowaniem dokładnie opłucz je i osusz czystym ręcznikiem.

5. Przedmioty kryształowe

Szklanki i inne kryształowe przedmioty są zbyt delikatne, aby można je było myć w zmywarce. Ciepło i silny strumień wody mogą spowodować pęknięcie lub nawet całkowite pęknięcie tych delikatnych przedmiotów.

Porady pielęgnacyjne:

Kryształowe przedmioty należy prać ręcznie miękką gąbką i mydłem w płynie. Opłucz je ciepłą wodą, a następnie osusz niestrzępiącą się ściereczką, aby uniknąć smug.

działająca zmywarka
działająca zmywarka

6. Naczynia aluminiowe

Niektórych aluminiowych naczyń kuchennych, takich jak patelnie, patelnie i formy do ciasta, nie należy myć w zmywarce. Rzeczywiście, reakcja chemiczna między aluminium a detergentami może doprowadzić do utraty ich powłoki ochronnej i spowodować ich utlenienie.

Porady pielęgnacyjne:

Umyj części aluminiowe miękką gąbką i mydłem w płynie. Dokładnie opłucz je i natychmiast osusz czystym ręcznikiem.

Czytaj także:   Odkryj jak folia bąbelkowa może zredukować Twoje rachunki za ogrzewanie: Izolacja termiczna w przystępnej cenie!

7. Malowane lub złocone przedmioty dekoracyjne

Talerze, filiżanki i inne naczynia z ręcznie malowanymi wzorami lub złotymi detalami mogą stracić połysk podczas mycia w zmywarce. Rzeczywiście, chemikalia i ciepło mogą pogorszyć kolory i wykończenia.

Porady pielęgnacyjne:

Delikatne przedmioty dekoracyjne należy myć ręcznie miękką gąbką i mydłem w płynie. Opłucz je dokładnie i osusz niestrzępiącą się ściereczką, aby zachować ich wygląd.

Dbając o ręczne mycie tych przedmiotów i przestrzegając naszych wskazówek dotyczących konserwacji, przedłużysz żywotność przyborów kuchennych i unikniesz uszkodzenia zmywarki. Nie wahaj się zapoznać z instrukcją obsługi swojego urządzenia, aby poznać dodatkowe środki ostrożności, które należy podjąć.

Photo of author
Interesuję się psychologią i spędzam czas na poszukiwaniu nowych wyzwań intelektualnych, aby ćwiczyć umysł i jednocześnie się relaksować.
Strona główna » Wiadomości » 7 rzeczy, których nigdy nie powinieneś myć w zmywarce!